Paramore Fan Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Paramore Fan Türkiye

Paramore Fanlarının Ortak Noktası

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

CEM ADRİAN

3 posters
YazarMesaj
hLy-piqLeT
Site Bağımlısı
Site Bağımlısı
hLy-piqLeT

CEM ADRİAN Empty
MesajKonu: CEM ADRİAN   CEM ADRİAN EmptyPerş. Tem. 30, 2009 10:29 am

Cem Adrian

1980 Edirne doğumlu Cem Adrian, müzik hayatına küçük yaşta yaptığı bestelerle girdi. Yugoslav kökenli bir ailenin çocuğu olan Adrian, 18 yaşında radyoda program yapmaya başladı. Altı yıl süren radyo programcılığı sırasında kendi imkanlarıyla yaklaşık 250 şarkı besteleyen sanatçı, bu sırada tiyatro ve fotoğrafçılık ile de ilgilendi.

2003 senesinde Serkan ve Efkan Erdal’in oluşturduğu “Mystika” grubunda solist ve dansçı olarak bulunan Cem Adrian, bu grupla birlikte çeşitli mekanlarda sahne aldı. 2004 senesinde Fazıl Say’ın davetiyle Bilkent Üniversitesin’in Sahne Sanatları Bölümü’nde özel öğrenci statüsünde eğitime başlayan Adrian, 2005 senesinde “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” adındaki ilk albümünü yayınladı.

“Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” albümünde radyoculuk zamanında hazırladığı demolardan parçalara yer veren Cem Adrian, ayrıca albüm içerisinde Fazıl Say ile gerçekleştirdiği akademik konserlerden parçaları da bulundurdu. Albüm, 16,000 kopya satarak müzik listelerinde üst sıralarda yer alırken, sanatçı 2005 senesinde Babylon’da performanslarda da bulundu. Aynı sene Hamburg’da Fazıl Say ile ‘Hamburg Müzik Sezonu”nun açılışında sahne alan sanatçı, Bremen Caz Festivali’nde de Fazıl Say ve Burhan Öcal ile aynı sahneyi paylaştı.

2006 senesinde “Aşk Bu Gece Şehri Terketti” adlı 2. albümünü yayınlayan Cem Adrian, bu albümün prodüktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini de kendi üstlendi. Albümün ilk klibi "Aşktan Korkma", MTV Türkiye'de ve 1 hafta boyunca exclusive olarak yayınlandı. Aynı zamanda albüm ile aynı adı taşıyan “Aşk Bu Gece Şehri Terketti” adlı kitabı da çıkartmayı planyan Adrian, bu kitapta albümde yer alan parçaların hikayelerine değiniyor.

Cem Adrian'ın yeni albümü 'Emir'de 11 şarkı yer alıyor. Albümde 'Kelebek' isimli çalışmada Hayko Cepkin, 'Anladım'da ise sanatçıya Pamela Spence eşlik ediyor. İlk video klibi 'Bir Melek Ölürken' şarkısına çekilen albümün tüm söz, müzik, aranje ve vokalleri Cem Adrian'a ait. Abdullah Oğuz'un 19 Aralıkta gösterime girecek yeni filmi 'Sıcak'ın müziklerini hazırlayana sanatçı, filmde cami hocası karakterini canlandırdı. Sanatçı ayrıca Kenan Bahadır Derre'nin AIDS'e karşı kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlayan 'Pozitif Negatif Yaklaşımlar' sergisi için Mehmet Turgut'un objektifine poz verdi.

Cem Adrian, 2009 senesinde Pamela Spence ile birlikte söylediği "Anladım" parçasına klip çekti. İki sevgilinin hikayesinin anlatıldığı ‘Anladım’ isimli video klip Ankara’da çekildi. Sözü ve müziği Cem Adrian’a ait olan şarkının hikayesi Cem Adrian ve Pamela Spence’in yüz ifadelerinde oldukça romantik ve duygusal sahnelerden okunabiliyor. ‘Emir’ albümünde ilk kez bir düet gerçekleştiren iki sanatçı ses ve görüntü olarak başarılı bir performans sergilediler. Video klibin çekimleri Cem Adrian’ın yönetmenliğinde MK2 Productions stüdyolarında gerçekleşti.
yağmur__*
çitlenbik
çitlenbik
yağmur__*

CEM ADRİAN Empty
MesajKonu: Geri: CEM ADRİAN   CEM ADRİAN EmptySalı Ağus. 04, 2009 3:52 am

cem adrian gibi bi ismi pop bölümüne koyman yanlış olmuş adam efsane olmaya aday
hLy-piqLeT
Site Bağımlısı
Site Bağımlısı
hLy-piqLeT

CEM ADRİAN Empty
MesajKonu: Geri: CEM ADRİAN   CEM ADRİAN EmptyÇarş. Ağus. 05, 2009 6:08 pm

[i] olabiliir ama mTV de pop ismi pop grubunda ......
hayLey<3
Alışıyor
Alışıyor
hayLey<3

CEM ADRİAN Empty
MesajKonu: Geri: CEM ADRİAN   CEM ADRİAN EmptyCuma Eyl. 04, 2009 12:52 pm

sağolx)
hLy-piqLeT
Site Bağımlısı
Site Bağımlısı
hLy-piqLeT

CEM ADRİAN Empty